Ременски: Не е проблем списокот на Каракачанов, туку наездата на негација на македонскиот народ и јазик


„Не знам само дали сите разбираат на што се смејат и мајтапат по објавениот “список” од Красимир Каракачанов и дали е смешно воопшто. Проблемот е друг и ...
| | веќе видена | слични

Од аспект на уставноста на иницијативата за ограничување на пратениците да имаат само македонско државјанство, па можеби и на избраните и именувани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Премиерот Зоран Заев има повеќе информации од нас и тврдам дека ова е најисправниот пат за државата. Обидите што побрзо да се интегрираме во Европа се ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов со нова отровна стрела кон Македонија, овојпат упатена кон премиерот Зоран Заев и кон ...
| | веќе видена | слични

На сериозна, а не на импулсивна дебата повикуваат поранешните уставни судии Бајрам Положани и Трендафил Ивановски откако во јавноста се отвори темата дали ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во Дневникот на Сител претседателот на Социјалистичката партија на Македонија Љупчо Димовски по повод објавената листа со македонски високи ...
| | веќе видена | слични

Изборната кампања во Бугарија зоврива. Најголемиот гласноговорни кои го користи македонското прашање за политички поени Каракачанов, според анкетите е блиску ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на официјалните податоци објавени на веб-страницата на бугарската Централна изборна комисија, во Македонија се пријавиле едвај 328 луѓе со бугарски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 321 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 394 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

На подрачјето на Центар полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција во координација со Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение ...
сите 461 | | | веќе видена

Бугарија ја повтори блокадата за Македонија, во ЕУ, се додека не се исполнат нејзините барања. Блокадата беше потврдена на денешниот редовен состанок на ...
сите 536 | | | веќе видена

Иако се уште нема официјално владино соопштение, министерот за финансии Фатмир Бесими преку фејсбук информираше дека Владата го усвоила предлогот на ...
сите 293 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ременски: Не е проблем списокот на Каракачанов, туку наездата на негација на македонскиот народ и јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: