Антиќ и селекторот Тодоров ќе го анализираат сработеното во квалификацискиот циклус

Eдна недела откако заврши квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство во 2022 година раководството на федерацијата ќе се обрати до јавноста со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За сексот по 50-та година како тема е издадена книга од Др. Фред Џонс, а истата се најде на Инстаграм профилот на актуелниот претседател на Кошаркарската ...
| | веќе видена | слични

Чувствата се измешани, не успеавме да се пласираме на ЕП, но има и причина за задоволство. Оптимист сум, затоа што во иднина сите кошаркари што сега имаат ...
| | веќе видена | слични

Ракометниот „министер за одбрана“ Борко Ристовски реагира на изјавата од претседателот на Македонската кошаркарска федерација, Перо Антиќ, дека не размислува ...
| | веќе видена | слични

Иднината на селекторот Александар Тодоров е неизвесна откако македонската кошаркарска репрезентација не обезбеди пласман на Европското првенство, а конкретен ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарската репрезентација на Македонија не успеа да обезбеди пласман на Европското првенство 2022 година, но селекторот Александар Тодоров гледа добри ...
| | веќе видена | слични

Раководството на Кошаркарската Федерација, претседателот Перо Антиќ, генералниот секретар Владимир Георгиевски и спортскиот директор Тодор Гечевски заедно со ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Кошаркарската федерација Перо Антиќ не размислува да поднесе оставка. Тој како што вели кога кошаркарите играат добро се вика браво, а кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжува вакцинацијата на населението. Денеска и утре се одвива имунизацијата на приоритентните групи а веќе од среда продолжума вакцинацијата според ...
сите 589 | | | веќе видена

Има ли оваа држава Претседател и директор на Агенција за национална безбедност? Видовме во аферата Мафија дека министерот за внатрешни работи и мафијата биле ...
сите 362 | | | веќе видена

Додека турската полиција денеска спроведува обемна акција и во Истанбул насекаде го бара меѓународниот мафијаш Седат Пекер, во Скопје тој се движел слободно со ...
сите 205 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Се очекува принцот Хари да не носи воена униформа на погребот на принцот Филип откога тој се повлече од своите должности во кралското семејство. Војводата од ...
сите 165 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 49 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 726 лица сомнителни и ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Антиќ и селекторот Тодоров ќе го анализираат сработеното во квалификацискиот циклус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: