Симовски: Никој не може да го измами системот за попишување


Откако ВМРО-ДПМНЕ собра 100.000 потписи против пописот во земјава, пратениците од оваа политичка партија поднесоа и предлог закон во Собранието, за ...
| | веќе видена | слични

Македонската влада и бугарската ИТ компанија „Скеил Фокус“ на 23 декември 2019 година потпишаа договор за финансиска поддршка според Законот за финансиска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
| | веќе видена | слични

Сведоци сме дека скоро секој ден има една или повеќе аномалии и пречки за кои сме директно информирани од дијаспората. Недостатоците се многубројни и Заводот ...
| | веќе видена | слични

Не е возможно во апликацијата за попис на дијаспората да се внесат 13 нули во замена на матичниот број, велат од Државниот завод за статистика (ДЗС), откако ...
| | веќе видена | слични

Иако од Заводот за статистика уверуваат дека нема посериозни проблеми со веб-платформата за самопопишување, дијаспората посочи дека наишла на бројни ...
| | веќе видена | слични
6 копии
9 копии

Динамиката на попишување се одвива успешно. Бројките покажуваат дека досега се попишани над 22.000 лица од дијаспората, соопшти денеска Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 261 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 15 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена

„Мрзливиот Петре Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши 4 години слушаме како неспособниот и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симовски: Никој не може да го измами системот за попишување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: