Алијанса за Албанците бара од Заводот за статистика да ги отстрани недостатоците во системот

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил посочува дека попишувањето на дијаспората е во тек, а досега се попишани над 50 илјади лица. „Попишувањето на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Изминаа првите десет дена од пописот, во кој што првпат е опфатена и нашата дијаспора. Министерството за надворешни работи е посебно ангажирано во овој процес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на првите десетина дена од почетокот на пописот, опфатена е нашата дијаспора. Оттаму, од Министерството за надворешни работи информираат дека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса за Албанците бара од Заводот за статистика да ги отстрани недостатоците во системот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: