ВМРО-ДПМНЕ: Со тоа што не набави вакцини против корона Филипче ги осуди граѓаните на смрт


Сите земји во светот и Европа почнаа со вакцинирање против корона кон крајот на декември минатата година или некои почеток на јануари годинава. Крај на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според информациите што ги има премиерот Зоран Заев во недела во земјава треба по ДХЛ треба да стигнат првите 3000 набавени вакцини. -Секој ден очекуваме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека во недела ќе стигнат 3.000 дози вакцини и дека е пристигнат одговор од Ковакс системот, и првите дози ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев со доза на резерва денеска најави дека првата пратка од 3 илјади руски вакцини ќе пристигнат во земјава веќе задутре. „Секој ден очекуваме ...
| | веќе видена | слични

Имам информација дека првите 3.000 руски вакцини треба да стигнат, ама како да кажам ако не стигнат, изјави денеска премиерот Зоран Заев одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 552 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 352 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на ...
сите 325 | | | веќе видена

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 206 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 75 | | | веќе видена

Бевме три деца, сега останавме две… Јас сум најстариот брат, Верче и другата сестричка се помалите. Тешко ни е, претешко, но сакавме во овие моменти да ...
сите 125 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Со тоа што не набави вакцини против корона Филипче ги осуди граѓаните на смрт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: