Почит за починатите од пандемијата и повеќе грижа за живите


2 копии

Вкупно 160 милиони евра, преку 29 мерки се алоцирани во сите сектори во економијата, или главно кон оние кои според владата се најпогодени од кризата. Така, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сметководството е врската меѓу стопанството и институциите, а од неговото непречено извршување зависат сите економски процеси. Анкетата што ја направи Комората ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Од почетокот на пандемијата вкупно 49,2 отсто од сметководителите имале КОВИД, а над 54 проценти од нив биле болни во најкритичниот период, од декември до ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Нема да има пролонгирање на роковите за завршните сметки, рече денеска министерот за економија Крешник Бектеши. Тоа, како што истакна на прес-конференција, е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комората на сметководители повторно бара поместување на роковите за финансиски извештаи по примерот на европските земји. Анкетата што ја направила Комората на ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 5. март 2021 (ИНПРЕС) – Од Комората на сметководители денеска повторно побараа одложување на крајниот рок, овојпат до 31-ви март, за поднесување на ...
| | веќе видена | слични

Имајќи предвид дека половината од сметководителите прележале ковид-19, а вкупно 65 отсто биле или болни или во изолација поради контакт со болни, Сојузот на ...
| | веќе видена | слични

На десет дена пред крајниот рок за доставување на завршните сметки на компаниите, министерот за економија Крешник Бектеши вели дека нема пролонгирање на рокот, ...
| | веќе видена | слични

Владата нема да дозволи да се пролонгира досатавувањето на завршните сметки на компаниите, како што тоа го бараат сметководителите. Ова го кажа министериот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почит за починатите од пандемијата и повеќе грижа за живите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: