Комората на сметководители повторно бара поместување на роковите за финансиски извештаи

Комората на сметководители повторно бара поместување на роковите за финансиски извештаи по примерот на европските земји. Анкетата што ја направила Комората на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Управата за јавни приходи соопшти дека до 25 март е продолжен рокот за поднесување на даночните биланси за одданочување на добивка, за вкупен приход, за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Централниот регистар денеска преку допис до медиумите информира дека допнел одлука да излезе во пресрет на обврзниците за поднесување на годишна сметка и на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рокот за електронско поднесување на годишна сметка до Централниот регистар се продолжува заклучно со 25.03.2021 година до полноќ. – По барањата пристигнати до ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Согласно барањата пристигнати до Централниот регистар, со кои се бара одложување на рокот за доставување на годишна сметка Ве известуваме дека Централниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Централиот регистар го продолжи рокот за достаување годишна сметка до 25 март 2021 година. -Согласно барањата пристигнати до Централниот регистар, со кои се ...
| | веќе видена | слични

По барањата пристигнати до Владата на Република Македонија и до Централниот регистар за одложување на рокот за доставување на годишна сметка, Централниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комората на сметководители повторно бара поместување на роковите за финансиски извештаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: