Државен завод за статистика: Oколу 4.000 кандидати досега се пријавиле на Конкурсот за реонски попишувачи и реонски инструктори


Државниот завод за статистика денеска соопшти дека има добар одзив на јавниот Конкурс за ангажирање на реонски попишувачи и реонски инструктори за претстојниот ...
| | веќе видена | слични

Не е возможно во апликацијата за попис на дијаспората да се внесат 13 нули во замена на матичниот број, велат од Државниот завод за статистика (ДЗС), откако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако од Заводот за статистика уверуваат дека нема посериозни проблеми со веб-платформата за самопопишување, дијаспората посочи дека наишла на бројни ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии

Динамиката на попишување се одвива успешно. Бројките покажуваат дека досега се попишани над 22.000 лица од дијаспората, соопшти денеска Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државниот завод за статистика, за, како што велат, лажните информации кои се шират во врска со апликацијата за самопопишување од странство, ја информира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако група програмери укажаа на низа пропусти и недостатоци на апликацијата за попис на дијаспората, кој започна на 1 март, првиот човек на Државниот завод ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, во објава на групата „Иселенички дневник“ на Фејсбук, чиј администратор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 532 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 101 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена

Навраќајќи се на вчерашната пресуда против обвинетите во предметот „Трезор“ меѓу кои е и поранешниот шеф на Управата за безбедност и контразузнавање Сашо ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државен завод за статистика: Oколу 4.000 кандидати досега се пријавиле на Конкурсот за реонски попишувачи и реонски инструктори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: