ЈСП: Студентите ќе можат да ја продолжат важноста на бесплатниот билет до крај на март

3 копии

ЈСП Скопје ги информира корисниците на годишен студентски билет за бесплатно користење на јавен превоз дека рокот за продолжување на важноста на билетот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Под наслов „Една година студентски претставници – Анализа на работата на студентските собранија при Универзитетот Св. Кирил и Методиј“ Младински образовен ...
| | веќе видена | слични

Студентите на Универзитетот „Кирил и Методиј“ во Скопје во најголем број не знаат кој ги претставува, а голем дел пак не ни знаат кој сè е дел од студентските ...
| | веќе видена | слични

Младински образовен форум спроведе истражување за работата на Универзитетското и факултетските студентски собранија, насловено „Една година студентски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) денеска соопшти дека корисниците на годишниот студентски билет за бесплатен јавен превоз имаат можност продолжувањето на ...
| | веќе видена | слични

Дури 63,6 % од студентите на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје се изјасниле дека не го знаат името на актуелниот претседател на Универзитетското ...
| | веќе видена | слични

Иако испитите се одржуваат на далечина, сепак, има некои административни обврски кои тие треба да ги завршат со физичко присуство. На пример, кандидатот можеби ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рокот за продолжување на важноста на студентските билети за бесплатно користење на јавен превоз повторно е продолжен, односно ќе трае до 31 март годинава, ...
| | веќе видена | слични

Рокот за продолжување на важноста на студентскиот билет за бесплатен превоз во ЈСП е пролонгиран до 31 март, информираа од Јавното сообраќајно претпријатие – ...
| | веќе видена | слични

– До тој термин, сите студенти кои ги исполнуваат условите за стекнување на право на годишен студентски билет за бесплатно користење на јавен превоз, а не го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска му соопшти на американскиот претседател Џо Бајден дека Израел „прави се за да избегне повреда на луѓе кои не се ...
сите 337 | | | веќе видена

„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈСП: Студентите ќе можат да ја продолжат важноста на бесплатниот билет до крај на март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: