Роднините на обвинетите во „Монструм“: Ќе протестираме во петок и ова е еден вид на војна


Бедри Ајдари, роднина на еден од обвинетите во „Монструм" рече дека се незадоволни од пресудата и повика на протест во петок. Тој во изјава за медиумите пред ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против двајца учесници на вчерашниот протест за пресудата во предметот „Монструм“ во Скопје, на возраст од ...
| | веќе видена | слични

По вчерашниот насилен протест за случајот „Монструм“, од МВР информираат дека вкупно 11 полициски службеници се повредени. Првично беа пријавени седумина, а ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 11 полициски службеници се здобиле со повреди во вчерашниот протест за „Монструм“, информираат од МВР. За среќа, станува збор за полесни повреди. Во ...
| | веќе видена | слични

По речиси три часа од почетокот на демонстративниот марш предмалку заврши протестот за случајот „Монструм“. Откако демонстрантите се разотидоа, се повлече и ...
| | веќе видена | слични

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
| | веќе видена | слични

Во денешните протести по пресудата за случајот „Монструм“ беа повредени седум полицајци, а приведени осум лица. Во судирите со полицијата, демонстрантите фрлаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 518 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот сој на коронавирусот кај нас се уште не е детектиран, а околу седумдесетина проценти, според лабораторијата на болницата „Жан Митрев“, а оваа ...
сите 215 | | | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
сите 90 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 464 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роднините на обвинетите во „Монструм“: Ќе протестираме во петок и ова е еден вид на војна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: