ПОСКАПУВАЊЕ: Од денес точиме горива по овие цени

2 копии

Бензините од полноќ поскапуваат за еден, а дизелот за половина денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на Еуросупер БС – 95 ќе биде ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Новата цена за литар ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе изнесува 64,5 денари, а 66 денари на ЕУРОСУПЕР БС -98. Литар  ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)  ќе се продава по 55 денари, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Полициски извори за Телевизија Телма тврделе дека екс директорот на тајната полиција, во неделата, откако последен пат бил во барот Дистрикт кој е во склоп на ...
сите 377 | | | веќе видена

Охрид, 22. февруари 2021 (InPress) – Денеска е трет ден откако се собираат потписи под мотото „Стави потпис за вистински попис“ насекаде низ Македонија, ...
сите 234 | | | веќе видена

Со мерката 22 во петтиот сет економски мерки е вклучено бришењето камати на граѓаните кон Јавни институции и претпријатија, посочи на денешната ...
сите 273 | | | веќе видена

„Засега немаме значително зголемување на бројката на новозаболени, очекуваме на пристигнување на вакцините. Тимови имаме испратено во склоп на Клинички центар ...
сите 153 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје бара повлекување од дневниот ред на точката за преименување на улиците во Скопје и го обвинува градоначалникот ...
сите 173 | | | веќе видена

Легендарниот кошаркар Дино Раџа напиша песна од најубавите стихови на Ѓорѓе Балашевиќ и му ја посвети на починатиот музичар. „Луѓето како тебе никогаш не ...
сите 235 | | | веќе видена

Со вакцинација на двајца здравствени работници, денеска во 10 часот во модуларната болница во Скопје ќе почне процесот на имунизација во земјава. Пунктот во ...
сите 452 | | | веќе видена

Жереми Матје зборува за неговото лошо искуство во последната година како фудбалер на Барселона, прави споредба со тоа што сега му се случи на Ленгле и му дава ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОСКАПУВАЊЕ: Од денес точиме горива по овие цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: