Закрепнувањето на економијата ја зголемува побарувачката за „црното злато“

Цените на нафтата на светските берзи пораснаа минатата недела, така што тие забележаа скок од околу 20 проценти во февруари, бидејќи инвеститорите се надеваат ...
| | веќе видена | слични

Саудиска Арабија го обвини Иран за доставување на ракети и на беспилотни летала на Хутите во Јемен. Тоа го изјави полковникот Турки ал-Малики, кој воедно е ...
| | веќе видена | слични

Во исчекување на одмаздата која ја најави Саудиска Арабија против јеменските Хути бунтовници, кои синоќа со крстосувачки и балистички проектили ги нападнаа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На светските пазари, цените на нафтата достигнаа највисоки нивоа од јануари минатата година, благодарение на одлуката на ОПЕК да не го зголеми значително ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јеменските бунтовници Хути денеска соборија саудиски разузнавачки авион, соопштија од оваа проиранска група веднаш по нападот што коалицијата предводена од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коалицијата предводена од Саудиска Арабија денеска изведе воздушни напади врз главниот град на Јемен, Сана, и потврди дека соборила неколку вооружени ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата продолжуваат да растат на почетокот на март, продолжувајќи го трендот што трае речиси шест месеци. Овој пат, клучна улога имаше сесијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се поголема е нервозата кај Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ откако не успеа нивниот обид преку пласирање на чувствителни информации да саботираат важна, ...
сите 378 | | | веќе видена

Човек почина заради нереагирање на институциите, а тие и два дена после тоа се уште си ја префрлаат одговорноста едни кај други, како денот кога требаше да му ...
сите 100 | | | веќе видена

„Ако продолжи актуелниот тренд, ќе го преоптовари нашиот здравствен систем“, рече Јенс Шпан за Ројтерс. Индија објави досега највисока бројка на ново-заразени ...
сите 415 | | | веќе видена

Вакцината на „Астра Зенека“ во земјава нема да се дава на лица помлади од 60 години. Одлуката ја донесоа нашите здравствени власти откако го разгледаа ставот ...
сите 348 | | | веќе видена

Медиумите не се слободни, порача вчеравечер претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во „Заспиј ако можеш” на Алфа. Тој повика народот да не преќутува ...
сите 60 | | | веќе видена

Имунизацијата против Ковид-19 со вакцините на Универзитетот во Оксфорд и „Астра Зенека“ на лица на возраст под 30 години ќе биде запрена денеска врз основа на ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Закрепнувањето на економијата ја зголемува побарувачката за „црното злато“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: