Нафтата со скок, нафташите со договор: Што се случува

3 копии

Вкупното ниво на бруто домашен производ (БДП) на земјите од Г-20 се зголеми за 2,1 отсто во четвртиот квартал на 2020 година, соопшти денеска Организацијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во првите два месеца од 2021 година, активноста на производствените капацитети и прометот во трговијата на мало во Кина бележат раст, што е над очекувањата и ...
| | веќе видена | слични

На светските берзи цените на нафтата благо паднаа минатата недела, по седум недели раст и се лизна од највисоките нивоа во последните 13 месеци. Цената на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД) ја зголеми прогнозата за глобалниот раст за оваа и следната година, повикувајќи се на подобрени економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалната економска перспектива значително се подобри во последните месеци, според ОЦДЕ, која смета на комбинираните ефекти од планот на Бајден и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 310 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, преку социјалните мрежи најави дека на денешната седница на владата на дневен ред ќе бидат измените на Законот за ...
сите 80 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нафтата со скок, нафташите со договор: Што се случува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: