Речиси 50 проценти од хоспитализираните во Италија заразени со британскиот вид коронавирус


Поради растот на бројот на новозаразени коронавируси со вирусот и особено зголемувањето на процентот на заразени со британскиот вид на вирус, италијанското ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон ги повика своите сонародници денес да издржат уште четири до шест недели пред да бидат попуштени некои мерки. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон ги повика Французите да издржат уште еден до месец и пола, пред да ги почувствуваат првите олеснувања во актуелната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словачката влада ќе ги заостри рестриктивните мерки против коронавирусот, вклучително и оние кои го ограничуваат движењето, поради зголемувањето на бројот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фризерите ширум Германија од денес ги отвораат салоните денес по двомесечна забрана, што е уште еден претпазлив чекор кон отворање на државата која сака да ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 261 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена

„Мрзливиот Петре Шилегов може да сруши тоа што самиот го изградил, а бидејќи ништо не изградил, не може ништо и да сруши 4 години слушаме како неспособниот и ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Речиси 50 проценти од хоспитализираните во Италија заразени со британскиот вид коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: