Што ќе стори Мицкоски ако Каракачанов му каже дека Гоце е Бугарин


2 копии

Дали власта веќе се откажа од Гоце Делчев во спорот со Бугарија? Дали можеби акциониот план кој толку го кријат од јавноста започнува токму со исполнување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска Давкова ги прекорува претседателот Пендаровски и премиерот Заев кои не се поклонија на гробот на Гоце Делчев на ...
| | веќе видена | слични

угарскиот премиер Бојко Борисов очекува наредната година кога ќе се навршат 150 години од раѓањето на Гоце Делчев, тоа да го одбележи со „браќата од Северна ...
| | веќе видена | слични

Откако Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски коментираше на објавата на премиерот Зоран Заев во која го одбележува раѓањето на Гоце Делчев, коментар односно ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски на роденденот на револуционерот Гоце Делчев го провоцираше премиерот Зоран Заев на Фејсбук. На објавата на Заев по повод ...
| | веќе видена | слични

Чиј е Гоце Делчев, прашање кое не изостана на одбележувањето на 149-годишнината од неговото раѓање. Во време на зголемени тензии и македонско - бугарски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ќе стори Мицкоски ако Каракачанов му каже дека Гоце е Бугарин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: