Мицкоски: Наместо протожеата на Заев да си пишуваат оставка тие го лажат народот дека корупцијата била перцепција


Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Само Интервју“ зборуваше за моменталната политичка ситуација во земјата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ е партија која ја води Заев аболициран за криминал кој јаде со златни лажици, додека народот нема ни за леб. Функционерите на власта наместо да го работат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посета на Индустриската зона Чијлија во Општина Петровец им порача на луѓето во власта да си ...
| | веќе видена | слични

Богданка Кузеска и СДСМ очигледно ги носат розевите очила на Заев. Наместо за работниците парите во државата завршија кај мафијата на власт. Затоа народот нема ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денес вицепремиерот Фатмир Битиќи потврди дека Зоран Заев лаже. Битиќи призна дека наместо милијарда евра, до граѓаните како помош за справување со ковид ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе започнеме со последниот од пред два дена извештај на угледниот „The Economist“ па ќе продолжиме со извештајот реномираната Транспаренси Интернешн каде што ...
| | веќе видена | слични

Доколку премиерот Зоран Заев тргне од самиот себе и од неговите блиски соработници, тогаш корупцијата која владее во Македонија ќе биде драматично помала, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска одговарајќи на новинарски прашања по изјавата рече дека доколку Зоран Заев тргне од самиот себе и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во вечерашната емисија „Прашањето ми е следно“ на Инфомакс гостуваше Александар Пандов, претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ каде што истакна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Наместо протожеата на Заев да си пишуваат оставка тие го лажат народот дека корупцијата била перцепција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: