Шаманот со рогови ја промени страната: Бил приврзаник на Трамп, а сега има друга приказна

"Шаманот со рогови", следбеник на движењето на теоретичари на заговор "QAnon", кој станал познат откако со крзно и рогови на главата упаднал во американски ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден истакна дека на неговиот претходник, Доналд Трамп, не би требало да му биде овозможен пристап до извештаите на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Министерството за правда на САД разгледува дали да ги гони членовите на екстремно десничарските групи вклучени во нападот на Капитол на 6 јануари според ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ги прекрши границите на претседателските овластувања како никој од неговите претходници, оставајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џејкоб Ченсли од Аризона, кој учествуваше на демонстрациите одржани на 6 јануари во Вашингтон, истакна дека Доналд Трамп го „предал“ затоа што не го помилувал. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демонстрантот кој упадна во американскиот Капитол, познат како „шаманот од Кјуанон“, вели дека Доналд Трамп го „издал“ зошто не го помилувал и е подготвен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 225 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 364 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, потврди дека владеачкото мнозинство размислува да ги доведе своите пратеници кои што се во ...
сите 231 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија денеска ги повика пратениците од сите политички партии на разумност со апел утре да го изгласаат петтиот пакет антикризни ...
сите 372 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шаманот со рогови ја промени страната: Бил приврзаник на Трамп, а сега има друга приказна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: