Без веродостоен попис ќе си го лажеме умот дека се прават анализи и реално планирање, инвестиции и развој


За претстојната најобемна статистичка операција за која минатата недела беше донесен нов Закон за попис на населението, становите и домаќинствата, професорот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Законот за попис на населението што го усвоивме овде во Собранието гарантира спроведување попис по сите меѓународни праски и стандарди. 19-та година државата е ...
| | веќе видена | слични

Пописот на населението,домакинствата и становите во една држава , преставува најсложена статистичка операција, но за жал, во нашата земја има и тоа какви ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ собира потписи за поднесување на иницијатива до Собранието за престанување на важењето на законот за попис согласно Законот за референдум и други ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Мицевски во гостување во „Утрински Брифинг“ кажа дека иницијативата за собирање на потписи ВМРО – ДПМНЕ ја поднесува пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Каевски изгледа не го прочитал законот за попис според кој на политички начин СДСМ сака да креира лажна слика за општеството во Македонија, реагираат од ...
| | веќе видена | слични

По цели 19 години Република Северна Македонија ќе спроведе попис по сите меѓународни стандарди и пракси. Преку оваа обемна статистичка операција државата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 268 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на Астра Зенаека, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
сите 494 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без веродостоен попис ќе си го лажеме умот дека се прават анализи и реално планирање, инвестиции и развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: