Пендаровски нема правни советници во Кабинетот: Со кого се консултираше претседателот за Законот за попис?


Кои се правните експерти на Пендаровски кои за еден ден го разгледале Законот за попис? Ова прашање се наметнува ако се погледне листата на советници на шефот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев најави дека е подготвен да го одложи пописот, но не како што бара опозициската ВМРО-ДПМНЕ од една година, туку, онака како што вчера предложи ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вели дека е спремен пописот да се одложи, по предлогот од претседателот Стево Пендаровски, но смета дека одлагањето не треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање за различните ставови на власта и опозицијата околу претстојниот ...
| | веќе видена | слични

Но, откако и оваа можност ја одби најголемата опозициска партија Заев денеска ги повика на одговорност за да се спроведе пописот што поуспешно. Премиерот ги ...
| | веќе видена | слични

 Партискиот лидер Христијан Мицкоски денеска до ДИК ја достави иницијативата за собирање на потписи која после ќе ја достави до собранискиот спикер Талат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 3. февруари 2021 (ИНПРЕС) – Премиерот Зоран Заев вели дека ќе се разгледа предлогот на Пендаровски за одложување на пописот. – Го видов и предлогот на ...
| | веќе видена | слични

Сакам да испратам порака да бидеме одговорни и да го спроведеме пописот. Наша должност е да се попишеме сите, законот тоа го предвидува, тоа е исто така ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Преку апликацијата за самопопишување досега се евидентирани 18.236 лица, објави Државниот завод за статистика на својата веб страница. Податоците се однесуваат ...
сите 359 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 690 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 186 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 478 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мискоски, изјави дека опозицијата ќе ја поддржи иницијативата на Алијанса и Алтернатива за интерпелација на министерот за ...
сите 135 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски нема правни советници во Кабинетот: Со кого се консултираше претседателот за Законот за попис?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: