320 пациенти се лекуваат на инфективните одделенија во земјава

5 копии
6 копии
11 копии
2 копии

Министерството за здравство информира во последните 24 часа се регистрирани 350 нови случаи на Kовид-19, при направени 2291 тестирања. Оздравени се 266 ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира дева во изминатите 24 часа регистрирани се 350 нови случаи на ковид-19 и 266 оздравени пациенти, а пријавени се и 20 ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 20 лица починаа од компликации од ковид-19, но само шестмина се починати вчера, а другите 14 ги пријавила Клиниката „Жан Митрев“ во период од 4 до 30 ...
| | веќе видена | слични

Во болнички услови од ковид-19 вчера починале шестмина пациенти, но во денешнатаа статистика влегуваатт уште 14 кои починале во Клиниката „Жан Митрев“ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 268 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 428 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 257 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

320 пациенти се лекуваат на инфективните одделенија во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: