20 починати од Ковид-19, од кои 14 во „Жан Митрев“ минатиот месец, уште 350 позитивни од 2.291 тест

Во болнички услови од ковид-19 вчера починале шестмина пациенти, но во денешнатаа статистика влегуваатт уште 14 кои починале во Клиниката „Жан Митрев“ во ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии
18 копии
6 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 95.736, бројката на оздравени пациенти е 86.844, на ...
| | веќе видена | слични

Изминативе 24 часа регистрирани се 389 нови случаи на ковид-19 од 2.445 тестирања, а починати се 4 лица. Новите случаи според градови се во: Скопје – 140, ...
| | веќе видена | слични

Уште четворица пациенти починаа како резултат на компликации од ковид-19, соопшти министерството за здравство. Од нив, само еден починал во домашни услови. ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека во изминатото деноноќие се потврдени 389 нови случаи на Ковид-19, односно, регистриран се 140 случаи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ не го стави на дневен ред законот за економска помош во четвртокот, за да може да прави театар во скафандери. Владејачкото мнозинство и Талат Џафери како ...
сите 558 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски нема повеќе ништо, целиот свој имот го префрлил на име на неговите малолетните деца. На нивно име се ...
сите 315 | | | веќе видена

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати предлогот на Јавното обвинителство и на останатите две лица опфатени со истрагата за набавка на софтвер, им ...
сите 171 | | | веќе видена

Иле Стрезоски од Брвеница кој доби срце од почината девојка Верица Белчовска од Берово, се чувствува добро и полека заздравува на Клиниката за кардиохирургија. ...
сите 198 | | | веќе видена

Бисера Костадиновска Стојчевска, пратеничка на СДСМ која позитивна на Ковид-19 во скафандер дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки. Kаква порака ...
сите 288 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 186 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

20 починати од Ковид-19, од кои 14 во „Жан Митрев“ минатиот месец, уште 350 позитивни од 2.291 тест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: