Деветмина демократски конгресмени го донесоа обвинението против Трамп во Сенатот


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска официјално до Сенатот го достави обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп, кој се терети за ...
| | веќе видена | слични

Владата на САД вети пристап до вакцини против вирусот за мигранти без документи и други граѓани и дека центрите за вакцинација ќе бидат зони без обработка на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажираше двајца нови адвокати за процесот за отповикување во Сенатот. Судењето во кое е обвинет за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажираше двајца нови адвокати за својата одбрана, на два дена пред закажаната расправа за отповикување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажирал нов тим од адвокати непосредно пред почетокот на вториот процес за негов отповик. Од канцеларијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден утре ќе има обраќање во кое ќе ја претстави својата визија за надворешната политика на САД. Тоа го јави Ен-Би-Си ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Петмина адвокати од тимот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп се повлекоа на нешто повеќе од една недела пред почетокот на неговиот случај во ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација е номинирана поради глобалната иницијатива за праведна дистрибуција на антиковид вакцините како во богатите така и во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп нагло ја прекина соработката со двајца клучни правни застапници, кои претходно ги ангажирал да го бранат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 719 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 494 | | | веќе видена

Со оваа динамика на лажење на министерот за здравство, Венко Филипче, едно е јасно – граѓаните тешко дека ќе видат вакцина наскоро, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 354 | | | веќе видена

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 233 | | | веќе видена

Од утре почнува попишувањето на одредени категории граѓани како вработените во дипломатско-конзуларните претставништва и нивните семејства, на дијаспората, ...
сите 340 | | | веќе видена

Без оглед на политичката конфигурација во Бугарија по изборите, дали во владата ќе доминира ГЕРБ или БСП, дали ВМРО ќе учествува во владата или не, убеден сум ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деветмина демократски конгресмени го донесоа обвинението против Трамп во Сенатот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: