ПЕНДАРОВСКИ: Консултации со правни експерти дали да биде потпишан Законот за попис


Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за МИА од кабинетот на претседателот и ...
| | веќе видена | слични

Електронскиот попис е единствено решение, со мечирање и филтрирање ќе се спроведе операција каква што и е потребна на државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Сметаат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонија 40 години немала реален попис, кој може да помогне на државата во планирањето на идните чекори, Заев е на пат да спроведе уште еден политички попис, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кај секоја политичка партија, кај секој граѓанин треба да преовладее разумот, да ги поддржат процесите, со кои се добиваат точни и целосни податоци за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„По речиси две децении без попис, во државата има недостиг од квалитетни статистички податоци, кои се клучни за градење на стратегии и политики и за натамошен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Електронскиот попис е единствено решение, кое е брзо и ефикасно ќе понуди цврсти информации кои и се потребни на државата, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците кои ќе се соберат со попишување на терен ќе бидат споредувани со осум бази на податоци на државните институции, велат од владејачката партија СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

Традиционалното попишување на населението да се замени со електронски попис, предлага опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата велат дека на тој начин ќе се ...
| | веќе видена | слични

Пописот на населението којшто ќе се одржи напролет, ќе обезбеди целосни, точни и релевантни податоци, кои се основа за градење на стратегии и политики и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Патриотска партија која се залага за македонштината го повикува својот народ да се попише за да бидат бројките толку колку што се во реалноста. Пописот ниту ...
сите 382 | | | веќе видена

Под мотото „ПОМЕН – една година тишина!“, по повод точно една година од забраната за одржување на јавни настани, заради Ковид пандемијата, в понеделник точно ...
сите 163 | | | веќе видена

Крими-коалицијата Сашо Мијалков-Зоран Заев го урива системот. Мијалков од Србија преговарал со Заев, а Заев лаже дека Мијалков не го напуштил Скопје. Доколку е ...
сите 266 | | | веќе видена

Според последните податоци, повеќе од половина милион луѓе во Србија ја примиле втората доза на вакцина за коронавирус! Кога станува збор за бројот на луѓе кои ...
сите 650 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПЕНДАРОВСКИ: Консултации со правни експерти дали да биде потпишан Законот за попис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: