СДСМ: Пописот ќе се одржи согласно сите стандарди, партиите да го поддржат процесот


Кај секоја политичка партија, кај секој граѓанин треба да преовладее разумот, да ги поддржат процесите, со кои се добиваат точни и целосни податоци за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дончо Герасимовски, поранешен директор на ДЗС во Студио 10 рече дека секој очекувал попис заради потребите и значењето на самите резултати за државата. Укажа ...
| | веќе видена | слични

Во законот прилично е добро објаснето за лица кои не се во државата, податоците ги дава личност која најдобро ги познава, со цел да се има контрола врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Славјанка Петровска, СДСМ во Студио 10 во врска со спроведувањето на пописот смета дека за лица кои не се во државата, податоците ги дава личност која најдобро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Државниот завод за попис чека конкретни насоки од здравствените власти, односно протоколите и мерките за реализирањето на пописот, д-р Никола Пановски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 446 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 373 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 160 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Пописот ќе се одржи согласно сите стандарди, партиите да го поддржат процесот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: