ВМРО-ДПМНЕ: Електронскиот попис е единствено решение


3 копии

Додека Државниот завод за попис чека конкретни насоки од здравствените власти, односно протоколите и мерките за реализирањето на пописот, д-р Никола Пановски ...
| | веќе видена | слични

Ќе се носат ли нови мерки и протоколи со кои ќе се спроведува теренскиот дел од пописот? Заводот за статистика веќе ги стартуваше подготовките за пребројување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И по објавата на методологијата за пописот од страна на Државниот завод за статистика во петокот, не стивнуваат реакциите за неговото спроведување. Од Владата ...
| | веќе видена | слични

Реакциите за претстојниот Попис на населението, становите и домаќинствата не стивнуваат, а по објавувањето на методологијата за спроведување на оваа операција, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Како што информираа попладнево од Кривичнот суд, прифатена е жалбата на ЈО и донесена е одлука поранешниот генерален секретар да биде испратен во притвор во ...
сите 297 | | | веќе видена

Шестиот пакет на мерки, усвоен на денешната 66-та седница, опфаќа седум мерки со кои се таргетирани најпогодените сектори од корона кризата, со вредност од ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 268 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Електронскиот попис е единствено решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: