Опозицијата бара електронски попис, велат дека ова ќе биде ефикасно решение


Електронскиот попис е единствено решение, со мечирање и филтрирање ќе се спроведе операција каква што и е потребна на државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Сметаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес, до Претседателот на Собранието ги доставивме потписите и записниците од Иницијативата за донесување на закон за поништување на законот за попис. Ние, ...
| | веќе видена | слични

Најголем број и најобемни инвестиции во Република Македонија имаше во 2011 година кога пропадна пописот. Така да сега поврзувањата на овој попис со не знам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Проблематично е тоа што Законот за попис предвидува било каков акт кој што ќе се издаде во врска со пописот, подготовката, изборот на пописните реонски ...
| | веќе видена | слични

Дончо Герасимовски, поранешен директор на ДЗС во Студио 10 рече дека секој очекувал попис заради потребите и значењето на самите резултати за државата. Укажа ...
| | веќе видена | слични

Во законот прилично е добро објаснето за лица кои не се во државата, податоците ги дава личност која најдобро ги познава, со цел да се има контрола врз ...
| | веќе видена | слични

Славјанка Петровска, СДСМ во Студио 10 во врска со спроведувањето на пописот смета дека за лица кои не се во државата, податоците ги дава личност која најдобро ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски секојдевно докажува дека е единствен и најголем бранител на криминалот и криминалците. Тој не може да се помири што денес правдата е еднаква ...
сите 446 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 589 | | | веќе видена

Заев е бранител на криминалот на Рашкоски кој и понатаму може да влијае на сведоците. Рашкоски си дојде со рацете во џебот во судот, а си замина во својот дом ...
сите 373 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Одлуката што ќе ја донесе Советот на Општина Центар за суспензија на Деталниот урбанистички план, на седница, која се уште не е закажана, ќе пресуди дали на ...
сите 280 | | | веќе видена

Во капелата на замокот Виндозр денеска ќе се одржи погребот на принцот Филип, кој самиот го испланирал до најситни детали. Кралицата Елизабета Втора ќе се ...
сите 229 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 235 | | | веќе видена

Со овие луѓе нема да нѐ биде. Ако некој сѐ уште се прашува зошто, одговорот е: Зборот не им трае подолго од еден ден, нема стратегија, нема план, само провизии ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата бара електронски попис, велат дека ова ќе биде ефикасно решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: