АДВОКАТОТ НАСЕР РАУФИ ЗА „МОНСТРУМ“: Верувам дека има бомби и дека тајните служби знаат кои се убијците


И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за правда последен пат екстрадиција на Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, побарало на 5 – ти септември 2018 – та година. Откако тие избегаа во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов денеска на својот фејсбук профил силно го осуди скандирањето „УЧК” на вчерашниот протест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Ангелов, скандирањето од ваков тип ја разгорува меѓуетничката омраза и не оди во прилог на процесот на помирување. -СИЛНА ОСУДА. Скандирањето „УЧК, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ЦУК, и претседател на партијата Достоинство, Стојанче Ангелов преку статус на својот фејсбук профил го осуди скандирањето „УЧК" за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СИЛНА ОСУДА Скандирањето “УЧК, УЧК…” за време на било кој протест или друг јавен настан, без разлика колкава е бројноста на групата која скандира, ја разгорува ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов го осуди скандирањето „УЧК“ за време на кој било јавен настан, а особено на влчерашниот протест ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на партијата Достоинство, Стојанче Ангелов го осуди вчерашното скандирање на протестот за случајот „Монструм“. „Скандирањето “УЧК, УЧК…” за време ...
| | веќе видена | слични

Погрдни зборови за обвинителката Фатиме Фетаи, скандирање УЧК, барања да се разреши Фетаи и меѓународната заедница да интервенира за да има правда во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 444 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 164 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 33 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 239 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АДВОКАТОТ НАСЕР РАУФИ ЗА „МОНСТРУМ“: Верувам дека има бомби и дека тајните служби знаат кои се убијците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: