Граѓаните за време на корона-кризата заштедиле дополнителни 205 милиони евра во банка


Македонските граѓани успеале да тргнат пари на страна и за време на најголемата пандемија и економска криза која ја памети светот. Вкупните заштеди во банките ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави да ѝ позавидат на Македонија за состојбата на економијата во време на пандемија од коронавирус, е заклучокот од спротивните ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Економијата се движи. И во 2020 година кога во целиот свет е пандемија, ние имаме едни од најдобрите резултати на европскиот континент“, рече премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични

Наспроти Европската комисија, која ја коригираше својата прогноза за падот на бруто домашниот производ во Македонија во 2020 година од 3,9 на 4,9 проценти, ...
| | веќе видена | слични

„Платата расте за време на пандемијата. Во овие години наназад, за 60 проценти е зголемена минималната плата. За 30 проценти е зголемена просечната плата, сега ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот, одговарајќи за економската состојба во државата и за реализацијата на капиталните ...
| | веќе видена | слични

САД во 2020-та година забележале економски пад по годишна стапка од 3,5 проценти, најголем од Втората светска војна, поради деструктивното влијание на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Кредитите со државни гаранции доделени од банките во Франција на компаниите за време на корона кризата, би можеле да донесат загуби и до шест проценти од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 444 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 171 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 138 | | | веќе видена

На 06.03.2021 во 13,25 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници бил приведен М.Т.(49) државјанин на Р.Франција, бидејќи при извршени ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните за време на корона-кризата заштедиле дополнителни 205 милиони евра во банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: