Серафимов: Во првите 20 минути личевме на репрезентација каква што треба да бидеме


Еден од најмладите во македонската репрезентација, Мартин Серафимов вчера доби минутажа против Словенија и постигна два гола. Македонија беше добра на стартот ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата македонска репрезентација имаше лоши резултати на Светското првенство во Египет, по што следуваше и разделбата со селекторот Данило Брестовац. Во ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот ракометен стратег и професор по ракомет на Факултетот за физичка култура (ФФК) Гино Стрезовски ќе биде изборот за селектор на Македонија и ќе ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот ракометен стратег Гино Стрезовски ќе биде изборот за селектор на Македонија и ќе работи заедно со Кире Лазаров се додека големиот ас не ја ...
| | веќе видена | слични

Македонската репрезентација во последен момент доби место на Светското првенство во Египет . Настапот не беше задоволувачки, но добро е што го продолживме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонската ракометна репрезентација не се прослави на Светското првенство во Египет (1 победа и пет порази), но остави добар впечаток со своето однесување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 424 | | | веќе видена

Голема е веројатноста сите кои се вакцинирани, да може да патуваат во земјите на Европската Унија без ограничувања кога ќе ги воведеКовид-пасошите и ...
сите 438 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 165 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 83 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Серафимов: Во првите 20 минути личевме на репрезентација каква што треба да бидеме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: