Судот ја усвои тужбата на акционерите на Стопанска Банка


5 копии

ХАОС во Одделот за управување со човечки ресурси во БЈБ, време е за одговорност Одделот за заеднички работи и управување со човечки ресурси при БЈБ до сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во Известувањето (https://www.seinet.com.mk/FileServer.aspx?file=58505) објавено од Стопанска Банка АД Скопје на страната на СЕИНЕТ на 22.01.2021, наведено е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ПН: Ќе има ли одговорност од судијката Лилјана Јанкова? Во последниот број, неделникот Фокус открива афера која дава сосема нова димензија за причините зошто ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По одлуката на Судскиот совет за утврдување на одговорност и за разрешување на судија од Основниот кривичен суд, се одмотува ли клопчето за злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатиот период свесно од страна на Одделот за заеднички работи при БЈБ до надлежните судови се доставуваат неточни и незаконски тврдења дека ...
| | веќе видена | слични

Клиничката болница во Штип, модерна здравствена установа што треба да опслужува регион во кој живеат 200.000 луѓе, требаше да биде изградена до 2019 година. Не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите правни постапки што Банката ги води, се целосно поддржани од факти и аргументи, при што Банката се потпира на непристрасноста на судскиот систем, ...
| | веќе видена | слични

Бајрам Реџепи, директорот на Национални енергетски ресурси, вели дека 33-те милиони евра ќе му бидат исплатени на „Макпетрол“ за купување на половичниот дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 507 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ има стабилно парламентарно мнозинство, што се покажа со гласањето доверба во Собранието, а ВМРО-ДПМНЕ повторно е фатено во лаги дека ...
сите 244 | | | веќе видена

Засега нема да се препорачаат дополнителни рестриктивни мерки во земјава, ниту полициски час во одредени градови, како што на пример бараше Кризниот штаб на ...
сите 439 | | | веќе видена

Гоце Делчев пишувал писма на официјален бугарски јазик. Тогаш секој знаел да пишува бугарски, а тоа во Македонија е тајна. Никаде не е напишано, никаде не е ...
сите 210 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 142 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 119 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена

Вчера повторна згасна млад живот како последица на короната. Почина пациент од Скопје на возраст од само 39 години. Засега нема информации дали имал претходни ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот ја усвои тужбата на акционерите на Стопанска Банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: