Големиот, дебел, грчки стечај – државата плаќа, грчкиот изведувач лапа, а 400 македонски работници во „Бетон Штип“ и 600 други компании со прстот в уста!


Клиничката болница во Штип, модерна здравствена установа што треба да опслужува регион во кој живеат 200.000 луѓе, требаше да биде изградена до 2019 година. Не ...
| | веќе видена | слични

Довербата во судството ќе се вратеше доколку паралелно се одвиваа два процеса, оној за филтрација, како и оној за преразгледување на монтираните процеси, ...
| | веќе видена | слични

Добра каписла за реформи во правосудството ќе беше доколку се преразгледаат монтираните процеси, одговори за „Слободен печат“ универзитетскиот професор Борче ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешната претседателка и актуелна судијка во Врховниот суд, Лидија Неделкова, пред Основното јавно обвинителство – Скопје поднела кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични

Актуелната претседателка во Врховниот суд, и екс претседателката на истиот, Лидија Неделкова, денес до ОЈО поднесе кривични пријави за тројца членови на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во скопското Јавно обвинителство, во текот на вчерашниот ден, е поднесена кривична пријава која се однесува на актуелниот претседател на Судскиот совет, Киро ...
| | веќе видена | слични

Луѓето што ја спроведуваат чистката не влеваат доверба дека процесот ќе биде успешен, велат од невладината организација „Зелена лупа“ која ги следи случувањата ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството не контактираше и постапката сега веќе е во тек, информира за „Слободен печат“ претседателот на Судски совет, Киро Здравев, откако поранешната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ХАОС во Одделот за управување со човечки ресурси во БЈБ, време е за одговорност Одделот за заеднички работи и управување со човечки ресурси при БЈБ до сите ...
| | веќе видена | слични

Поранешната претседателка на Врховниот суд Лидија Неделкова вчера поднела до Скопското обвинителство кривична пријава против претседателот на Судскиот совет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големиот, дебел, грчки стечај – државата плаќа, грчкиот изведувач лапа, а 400 македонски работници во „Бетон Штип“ и 600 други компании со прстот в уста!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: