И годинава ќе има ваучери за домашен туризам


2 копии

По туристичкиот бум во 2019 година кога Албанија ја посетиле 6,4 милиони странски туристи, 2020 година е една од најтешките за туристичкот сектор, како еден од ...
| | веќе видена | слични

10.000 работни места веќе се изгубени, а ако не продолжи помошта од државата за исплата на минимална плата, до март ќе има масовни отпуштања на уште 10.000 ...
| | веќе видена | слични

Европа ги објави конечните статистички извештаи за возниот парк во 2019 година. Како и секогаш, автомобилската статистика води кон многу интересни заклучоци и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Силна, бескомпромисна борба за заштита на животната средина и засилен ангажман во акцијата за чиста и здрава животна средна, е еден од приоритетите на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

И во оваа 2021 година продолжуваат субвенциите за набавка на еколошки и енергетско ефикасни системи за загревање. Владата предводена од СДСМ донесе одлука за ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Далибор Богдановски, член на Комисија за енергетика на СДСМ „Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува да вложува во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија ќе чека да се затопли за да ги објави огласите за субвенции за менување прозорци, за печки на пелети, за соларни термални колектори ...
| | веќе видена | слични

Центарот за граѓански комуникации под лупа ги стави 30. најголеми претпријатија основани од државата и од единиците на локалната самоуправа. Невладината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И годинава ќе има ваучери за домашен туризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: