Нема датум за субвенциите за прозорци и печки на пелети, се чекаат подобри временски услови


Министерството за економија ќе чека да се затопли за да ги објави огласите за субвенции за менување прозорци, за печки на пелети, за соларни термални колектори ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „НаТочак”, мотивирана од реакции на граѓани од повеќе скопски општини, најчесто поради попречено движење како пешаци или велосипедисти, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Писмено барање до градоначалниците на скопските општини, односно до катедрите задолжени за јавниот интерес и законската надлежност која ја имаат во полето на ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „НаТочак“ информира дека мотивирана од реакции на граѓани од повеќе скопски општини, најчесто поради попречено движење како пешаци или ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Силна, бескомпромисна борба за заштита на животната средина и засилен ангажман во акцијата за чиста и здрава животна средна, е еден од приоритетите на СДСМ, ...
| | веќе видена | слични

И во оваа 2021 година продолжуваат субвенциите за набавка на еколошки и енергетско ефикасни системи за загревање. Владата предводена од СДСМ донесе одлука за ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција, Далибор Богдановски, член на Комисија за енергетика на СДСМ „Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува да вложува во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште судот утре да утврди дека виновен за масовното нелегално прислушување во Македонија бил одамна исчезнатиот зол брат близнак на поранешниот директор на ...
сите 599 | | | веќе видена

Циркусот кој што го приреди власта на Заев во содејство со правосудните органи под негова контрола, покажа уште еднаш дека во Македонија не владее правна ...
сите 529 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 165 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 98 | | | веќе видена

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 62 | | | веќе видена

Кошаркарската репрезентација на Македонија не успеа да се пласира на Евробаскет 2022, со што и официјално истече договорот што КФСМ го имаше со актуелниот ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема датум за субвенциите за прозорци и печки на пелети, се чекаат подобри временски услови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: