Твоја партија бара Заев да го разреши првиот вицепремиер Груби

Во МВР, УЈП, Царината и во Државното правобранителство ќе се обезбедат највеќе столчиња за административците кои досега седеа дома и земаа плата. Тие до крајот ...
| | веќе видена | слични

Административците кои немаа работни места се распределени, до крајот на јануари треба да почнат да работат. Заокружен е трансферот на административните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан Груби, денеска соопшти дека 1.349 административни службеници, вработени по Охридскиот рамковен ...
| | веќе видена | слични

По една деценија безуспешно барање решение , надлежните соопштија дека административците кои седеа дома и земаа плата наскоро ќе почнат да одат на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе почнат со работа во новите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заокружен е трансферот на административните службеници вработени преку програмата К-5 во Министерството за политички систем, така што 1.349-те службеници, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина”. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 807 | | | веќе видена

Со статистиката од вчера за новите 554 заразени, корона-годината во земјава е заокружена со 101 762 дијагностицирани. Од ланскиот 26 февруари, кога беше ...
сите 345 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче во видео порака по повод една година од првиот регистриран Ковид случај во земјата вели дека здравствениот ситем ...
сите 644 | | | веќе видена

Изминатите два дена Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања меѓу Република Македонија и Република Бугарија ја одржа 12. ...
сите 301 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 112 | | | веќе видена

Зоран Заев не спроведува правда. Зоран Заев се пазари. Излегува ли Сашо Мијалков на слобода за два месеци? Тоа ли е договорот Заев – Мијалков? Откако јавноста ...
сите 368 | | | веќе видена

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот ...
сите 777 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Твоја партија бара Заев да го разреши првиот вицепремиер Груби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: