Баерн Минхен е исфрлен од второлигаш, Германија ќе добие нов освојувач на купот (ВИДЕО)


Холстен Кил му изедначи на Баерн Минхен на 2-2 во 95. минута од мечот, а откако немаше голови во продолженијата, го победија фаворитот на пенали и се пласираа ...
| | веќе видена | слични

Мануел Нојер успеа да ја сочува мрежата на Баерн Минхен без примен гол на гостувањето кај Аугсбург и со 196-тиот меч во кариерата без примен гол се израмни со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Баерн Минхен дефинитивно не игра во препознатлива форма по кратката зимска пауза и делува доста понеефикасно на теренот на стартот на оваа 2021-ва година, без ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен го победи Аугзбург со 1-0 во соседското баварско дерби, но гостинот можеше да остане и со само еден бод, ако Финбогасон ја погодеше мрежата, а не ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен ја одржа предноста на врвот од табелата во Бундеслигата откако во 17. коло славеше со 0-1 на гостувањето против Аугсбург. Творец на победата на ...
| | веќе видена | слични

ФУДБАЛ – ГЕРМАНИЈА Роберт Левандовски на мечот Баерн – Фрајбург, 2-1, постигна еден гол, 21-от сезонава во Бундес-лигата, најмногу од сите фудбалери речиси на ...
| | веќе видена | слични

Германската Бундеслига изминативе денови ни го донесе 16 коло во кое имаше неколку изненадувања, киксови на фаворитите, а тоа знаеше да го искористи актулениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата да не го политизира пописот и да не ги инволвира граѓаните за нивни партиски поени порача и денеска премиерот Зоран Заев поставувајќи прашање дали ...
сите 349 | | | веќе видена

ЕУ денеска изрази силно несогласување со одлуката на руските власти да ги вклучат Прашкиот центар за граѓанско општество и Здружението на училишта за политички ...
сите 325 | | | веќе видена

Никогаш не сум споменал дека друго лице е виновно, рече денеска премиерот Зоран Заев за масакрот кај Смилковско Езеро, коментирајќи ги завршните зборови за ...
сите 150 | | | веќе видена

За прв пат после долг период бројот на активни случаи во земјава се симна под 10 илјади. Тоа според лекарите е добра вест за земјава. Како што соопшти ...
сите 573 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 166 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баерн Минхен е исфрлен од второлигаш, Германија ќе добие нов освојувач на купот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: