„Број 7 е среќа. Среќно в среда“, Маленко со алал ги испрати ракометарите за Египет

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
| | веќе видена | слични

Македонија загуби од Словенија со 21-31 во првиот натпревар од главната фаза на Светското ракометно првенство во Египет. Долгогодишниот ракометен тренер и ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот репрезентативец Рок Овничек на стартот од сезонава го потенцираше токму Кире Лазаров како ракометар кој најмногу му помогнал во адаптацијата по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија во третиот обид ја забележа првата победа на Светското првенство кое се одржува во Египет. Избраниците на Данило Брестовац го совладаа Чиле со ...
| | веќе видена | слични

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
| | веќе видена | слични

Борко Ристовски беше задолжен за анализа на натпреварот меѓу Македонија и Чиле кој ова попладне се одигра во Каиро, а во студиото на македонската телевизија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

М Претседателот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев упатија честитки до македонските ракометари кои со победата над Чиле обезбедија пласман во главната ...
| | веќе видена | слични

– Ги бодревме нашите ракометари и на денешниот дуел против Чиле. Одиграа храбро, респектирајќи го противникот. Честитки момци за одличната игра, одиме во втора ...
| | веќе видена | слични

По триумфот на С.Македонија против Чиле и пласман во втората фаза на ракометниот Мундијал во Египет, на социјалните мрежи со свои честитки се огласија, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот македонски репрезентативец и сегашен прв човек на Агенцијата за Млади и Спорт, Наумче Мојсоски се огласи и испрати порака по пласманот на нашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 268 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 428 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 121 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 257 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Број 7 е среќа. Среќно в среда“, Маленко со алал ги испрати ракометарите за Египет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: