Падна вредноста на акциите на Твитер по укинувањето на профилот на Трамп


Вредноста на акциите на Твитер падна за скоро четири проценти откако социјалната мрежа трајно го укина профилот на американскиот претседател во заминување, ...
| | веќе видена | слични

Една недела откако Твитер му забрани на претседателот Доналд Трамп да објавува на платформата, дезинформациите на Интернет за изборни измами се намалија за ...
| | веќе видена | слични

Твитерџиите во Америка изреволтирани од немирите на приврзанивците на претседателот Доналд Трамп кои упаднаа во Капитол и направија немири се решија да ...
| | веќе видена | слични

 По серијата бурни настани во САД на почетокот на оваа година, на социјалните мрежи се појави петиција Доналд Трамп „дигитално“ да се тргне од сцената во „Сам ...
| | веќе видена | слични

На интернет беше иницирана иницијатива за отстранување на ликот на Доналд Трамп од култниот божиќен филм „Сам дома 2“. Истата ја поддржа и актерот Меколи ...
| | веќе видена | слични

Синот на американскиот претседател Доналд Трамп Јуниор се обрати до милијардерот и сопственик на компанијата „Тесла“ и „Спејс Х“ Илон Маск со барање да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 216 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 249 | | | веќе видена

Лидерот на републиканците во американскиот Сенат, Мич Меконел, предлага поранешниот претседател Доналд Трамп да добие рок од две недели да се подготви за ...
сите 257 | | | веќе видена

Колку ли човек треба да е гад за да ја стави раката на срце и да лаже за масакрот кај Смилковското Езеро, коментира Алексадар Пандов по завршните зборови на ...
сите 96 | | | веќе видена

Пописот на населението, домаќинствата и становите во Северна Македонија ќе се спроведе од 1 до 21 април оваа година, а за негова доследна реализација ќе биде ...
сите 129 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 223 | | | веќе видена

За само неколку денови лидерот Христијан Мицкоски заедно со потпретседателот Николоски имаа средби со неколку европски лидери кои јасно ја изразија поддршката ...
сите 248 | | | веќе видена

Речиси сите епидемиолошки параметри според кои се евалуира состојбата со епидемијата бележат тренд на намалување, односно зголемување во однос на бројката на ...
сите 502 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Падна вредноста на акциите на Твитер по укинувањето на профилот на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: