35 и 36 годишни Скопјани меѓу новите 24 починати пациенти од Ковид-19

 Во последните 24 часа се направени 2805 тестирања, а регистрирани се 982 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 456 -Куманово 24 -Дебар 2 -Штип 23 -Прилеп 69 ...
| | веќе видена | слични
15 копии

40 годишен е најмладиот пациент кој во изминатите 24 часа починал од Ковид 19. Според статистиката која денеска ја објави министерството за здравство, починати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

СДСМ гради силна правна држава, во која редот, правдата и дисциплината на сите нивоа се приоритет. Пропаднаа сите обиди на губитникот Христијан Мицкоски да го ...
сите 437 | | | веќе видена

Патриотска партија која се залага за македонштината го повикува својот народ да се попише за да бидат бројките толку колку што се во реалноста. Пописот ниту ...
сите 373 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 172 | | | веќе видена

Сите земји во светот и Европа почнаа со вакцинирање против корона кон крајот на декември минатата година или некои почеток на јануари годинава. Крај на ...
сите 53 | | | веќе видена

Деновиве е многу актуелна темата за промена на имињата на улиците во град Скопје. Пред само неколку дена градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов објави дека ...
сите 117 | | | веќе видена

Од каде потребата во случајот „Мијалков“ да се „командува од еден центар“ и колку ваквите постапки се на штета на владеењето на правото и уставно утврдениот ...
сите 120 | | | веќе видена

Според последните податоци, повеќе од половина милион луѓе во Србија ја примиле втората доза на вакцина за коронавирус! Кога станува збор за бројот на луѓе кои ...
сите 472 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

35 и 36 годишни Скопјани меѓу новите 24 починати пациенти од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: