Од 24 починати, 12 се од Скопје


15 копии

40 годишен е најмладиот пациент кој во изминатите 24 часа починал од Ковид 19. Според статистиката која денеска ја објави министерството за здравство, починати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 792 | | | веќе видена

До апликацијата за попишување наменета за дијаспората, може да се пристапи само со ИП адреса од странство, а секое нарушување на процесот на прибирање на ...
сите 367 | | | веќе видена

Претседателот на Гана, Нана Акуфо-Адо, стана првата личност во светот што ја прими вакцината за коронавирус во понеделникот од програмата КОВАКС, глобална ...
сите 756 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 386 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 242 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 256 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Полска им предложи на производителите на вакцини да ја „споделат“ лиценцата за производство, изјави полскиот министер за одбрана Мариуш Блашчак за националното ...
сите 177 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.03.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од 24 починати, 12 се од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: