Бучковски: Можеме да најдеме решение за нашата иднина


За разлика од информацијата што ја сподели кабинетот на Борисов, во 20- минутното видео што тој го објави на својот фејсбук-профил ги има сите детали кои ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Софија специјалниот претставник на Македонија во Бугарија Владо Бучковски однесе нон-пејпер со гаранции дека Македонија нема претензии кон Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев иако чувствува горчина по ветото од соседна Бугарија, се уште гледа надеж дека час поскоро треба да се решат проблемите, но не по секоја ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател очекува политичка волја од македонска страна за да се покаже дека добрососедството е реалност. Европската интеграција на Македонија бара ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија е суверена држава и сама решава на кој јазик сака да зборува, му кажа бугарскиот премиер Бојко Борисов на специјалниот претставник за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Специјалниот преставник на македонската Влада, Владо Бучковски денес се сретна со бугарскиот премиер, Бојко Борисов.Нивниот разговор е јавно објавен, а во него ...
| | веќе видена | слични

Прво би искоментирал што Бучковски е специјален претставник, нему му беа подарени 200 бугарски тенкови зашто тој е сега многу практичар во овие преговори, ...
| | веќе видена | слични

Видео запис во траење од 20-ина минути објави бугарскиот премиер Бојко Борисов на Фејсбук од денешната средба со Владо Бучковски кој е назначен од македонската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 160 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 482 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 242 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Шефот на државата во интервју за Тв ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бучковски: Можеме да најдеме решение за нашата иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: