„Бројчаникот“ на Заев не го претвора во пари конфискуваниот имот

„Бројчаникот“ на Заев конфискува недвижнини преку Агенцијата за одземен имот, но тешко ги претвора во пари. Ова го констатира независниот ревизор во својот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

На денешната владина седница беше разгледан и усвоен предлогот за изменување и дополнување на Законот за даноците на имот со кој ќе биде обезбедено прогресивно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната седница на Владата беше разгледан и усвоен Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за даноците на имот, по редовна постапка, со ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница, беше разгледан и усвоен Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за даноците на имот, по редовна постапка, со кој се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на денешната седница го разгледа и усвои Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за даноците на имот со кој се предвидува извршување ...
| | веќе видена | слични

Ќе има промени во плаќањето на данокот на имот. На денешната 27- ма седница, е разгледан и усвоен Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за ...
| | веќе видена | слични

Три пати повисок данок ќе се плаќа за втор стан или деловен простор и државен имот кој не се користи. Владата на денешната седница го усвои Предлогот на закон ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница,го Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за даноците на имот, со кој се овозможува прогресивно, праведно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Републиканците во американскиот Претставнички дом Кевин Мекарти на денешната расправа за импичмент на претседателот оцени дека Доналд Трамп е ...
сите 710 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 178 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) отворило 160 истраги за минатонеделниот напад врз американскиот Конгрес во Вашингтон од приврзаниците на ...
сите 276 | | | веќе видена

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
сите 150 | | | веќе видена

Пратеникот Антонијо Милошоски и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ околу пописот, пандемијата и власта вечерва изјави дека тука постои непринципиелност. Имено, кога ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бројчаникот“ на Заев не го претвора во пари конфискуваниот имот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: