Марадона пред смртта, испил коктел на лекови


2 копии

Поранешниот тренер на аргентинската фудбалска репрезентација Алехандро Сабеља почина на 66-годишна возраст. Сабеља ги водеше „гаучосите“ до финалето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 66-годишна возраст почина Алехандро Сабеља, поранешниот фудбалер и селектор на Аргентина, уште едно големо име од оваа земја. Јужна Америка Алехандро Сабеља ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некогашниот аргентински селектор Алехандро Сабиља почина на 66-годишна возраст. Сабеља беше хоспитализиран само еден ден по смртта на Диего Армандо Марадона на ...
| | веќе видена | слични

Уште една трагедија од Аргентина, почина селекторот кој оваа репрезентација ја однесе до финалето на СП во Бразил 2014 година, Алехандро Сабеља. Сабеља долго ...
| | веќе видена | слични

Аргентина која сè уште тагува поради смртта на Диего Армандо Марадона, денеска повторно е во жалост бидејќи почина поранешниот селектор Алехандро Сабеља (66 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марадона пред смртта, испил коктел на лекови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: