ПРОТЕСТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Да запре етноцидот на македонскиот народ


Македонците во Германија излегуваат на протест по скандалозното интервју на Зоран Заев за бугарската агенција БГНЕС и распродажбата на македонската историја, ...
| | веќе видена | слични

Македонците од Германија за в сабота напладне во Диселдорф најавија протест против „етноцидот“ врз македонскиот народ. „Ние сме Македонци, јазикот ни е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Реакција на авторот на платформата на СДСМ “Едно општество за сите” која премиерот Заев ја прифати и ја промовираше како своја главна политичка идеологија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
2 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети истакна дека верува во решавање на македонско-бугарскиот спор и очекува дека Бугарија ќе ги надмине чувствителните теми. Колку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заев го продава македонскиот идентитет! 28.11.2020 Зоран Заев Македонскиот јазик и македонскиот идентитет не се на маса за преговори. Никаде во светот не се ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на македонските културни друштва во Словенија му испрати отворено писмо на премиерот Зоран Заев. „Со Вашите изјави во словенечкиот весник 'Дело' од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Господине Симовски, како течат подготовките за пописот и дали по скоро 19 години ќе имаме успешно спроведена статистичка операција? Ќе почнам со одговор на ...
сите 451 | | | веќе видена

Во синоќешното интервју на БНТ, вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов, повторно ја коментираше и темата Република Северна ...
сите 384 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 370 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОТЕСТ НА МАКЕДОНЦИТЕ ВО ГЕРМАНИЈА: Да запре етноцидот на македонскиот народ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: