Бучковски ќе посредува со Бугарија - има ли скриен ас во ракавот?


6 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски на Фејсбук објави дека денеска имал средба со Владо Бучковски кого Владата го назначи за специјален претставник за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„ Сметам дека е направен голем лапсус од страна на Владата со изборот на Владо Бучковски затоа што требало да се види интервјуто за ТВ Европа кај почитуваниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Куманово и член на централниот одбор на СДСМ, Максим Димитриевски во интервјуто за Телевизија Сител смета дека Владата направи грешка со ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, вчера во интервју за ТВ Сител изјави дека бугарските барања во однос на преговорите на Македонија со ЕУ се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 531 | | | веќе видена

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е сместен во ќелија во озогласениот московски притвор откако судијата донесе одлука за 30 дневен притвор, пишува Радио ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 155 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 168 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 169 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бучковски ќе посредува со Бугарија - има ли скриен ас во ракавот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: