ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почина Eнвер Малиќи, денес има над 1.000 заразени со коронавирус


ПОЧИНА ЕНВЕР МАЛИЌИ Нема некој кој остана рамнодушен на веста за смртта на Енвер Малиќи. Роден е во срцето на градот – во Старата скопска чаршија. Животот го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 818 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични

Од земјите во регионот Македонија има најголем број смртни случаи поврзани со Ковид-19 на милион жители. По нашата земја следуваат Словенија и Црна Гора. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ковид-центрите низ земјава во последните 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 818 позитивни и суспектни пациенти на коронавирусот, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 50 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 76 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Во регионот, највисока четиринаесетдневна инциденца на новозаразени со коронавирусот на 100 илјади жители е регистрирана во Србија, а по неа следуваат Хрватска ...
| | веќе видена | слични

Сомнителни и потврдени Ковид случаи, вкупно на број 478 се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје, соопшти денес Министерството за здравство. Само во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 457 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 63 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Почина Eнвер Малиќи, денес има над 1.000 заразени со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: