На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 818 пациенти, слободни кревети има

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 76 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За потребите на здравствениот систем во борбата против Ковид-19 денеска се донирани две амбулантни возила кои ќе бидат наменети за Здравствениот дом во Скопје ...
| | веќе видена | слични

Во ковид-центрите во Општата болница во Куманово последнава недела се забележува благо намалување на бројот на хоспитализирани болни од коронавирус. Во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 497 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 17 приеми и тоа тројца пациенти биле хоспитализирани на Клиниката за нефрологија, тројца во ковид ...
| | веќе видена | слични
24 копии
2 копии

Дваесет и шест лица починаа од ковид-19 во последните 24 часа, од кои двајца вон, а останатите во болница, соопшти Министерството за здравство, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 283 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена

Денеска сме тука во Неготино да дадеме поддршка на оваа акција за собирање на потписи за поништување на политичкиот Закон за попис кој што има за цел ...
сите 228 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 818 пациенти, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: