Министерство за здравство: Вкупно 478 пациенти се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје

Сомнителни и потврдени Ковид случаи, вкупно на број 478 се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје, соопшти денес Министерството за здравство. Само во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациенти поради компликации од корона вирусот, а вкупно 497 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 43 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие, на интерните клиники имало вкупно 17 приеми и тоа тројца пациенти биле хоспитализирани на Клиниката за нефрологија, тројца во ковид ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Јапонија има најголем број на пациенти со ковид-19 на интензивна нега од почетокот на пандемијата – рекордни 588 пациенти со коронавирус се во критична ...
| | веќе видена | слични

Јапонија бележи најголем број на пациенти (588) со ковид-19 на одделите за интензивна нега од почеток на пандемијата, објави тамошното Министерство за здравств ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Косово во минатото деноноќие се регистрирани нови пет смртни случаи како последица на заразата од Ковид-19, а во истиот период има и 329 нови случаи кај кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Хрватска, за изминатото деноноќие, се пријавени 65 починати лица и 1.472 новозаболени со ковид-19, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита. Во земјата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 730 | | | веќе видена

Некој што е посилен од Зоран Заев и од Сашо Мијалков наредил појавување на поранешниот директор на УБК во Јавното oбвинителство за гонење на организиран ...
сите 276 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 269 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 180 | | | веќе видена

За денеска е најавен протест против пресудата за случајот Монструм во кој беа изречени доживотни затворски казни за обвинетите Халил Демири, Африм Исмаиловиќ и ...
сите 161 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерство за здравство: Вкупно 478 пациенти се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: