Никој не се грижеше за Марадона, го пуштија да умре во мала соба – вели Бодри


Марио Бодри, партнерот на поранешната девојка на Диего Марадона, Вероника Охеда, изјави дека можеше да се избегне смртта на аргентинската легенда, доколку ...
| | веќе видена | слични

Аргентинскиот конгрес наскоро ќе расправа за барањето за фотографијата на покојниот Диего Марадона да се најде на банкнота од 1,000 пезоси. „Идејата не е само ...
| | веќе видена | слични

Аргентинскиот конгрес наскоро ќе расправа за барањето на банкнота од 1.000 пезоси да се стави ликот од покојната фудбалска ѕвезда Диего Марадона. На банкнотата ...
| | веќе видена | слични

Карлос Тевез во изминативе неколку дена беше топ тема во аргентинската спортска јавност поради посветата која ја презентираше во чест на својот сакан пријател ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона во својата пребогата кариера речиси секогаш носеше дрес со бројот 10, без разлика дали настапуваше за клуб или репрезентација, но еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Диего јуниор, синот на Диего Марадона од врската со италијанката Кристина Синагра, вели дека не го интересира наследството што треба да го добие и порача дека ...
| | веќе видена | слични

Диего Армандо Марадона во последната година од својот живот делуваше како променет човек, многу помирен од бурните случки што ги одбележаа неговите фудбалски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никој не се грижеше за Марадона, го пуштија да умре во мала соба – вели Бодри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: