Словенија со речиси 1.600 новозаразени и над 40 починати од коронавирусот, мерките уште не даваат резултати


Во Словенија во последните 24 часа со 6.938 спроведени тестирања потврдени е 1.591 нов случај на зараза со коронавирусот, а од компликации предизвикани од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Париски „Либерасион“ во своето викенд издание се осврнува на блокираниот пат на Северна Македонија кон Европската Унија. – Од 2017 година, оваа мала балканска ...
сите 279 | | | веќе видена

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 350 | | | веќе видена

Владата ќе ја донесе одлуката дали од среда од 22 часот ќе се воведе повторно полициски час. По речиси десет месеци извесно е дека ќе нема излегување надвор и ...
сите 182 | | | веќе видена

Владата денеска на седница треба да одлучува по предлогот на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести за воведување полициски час од 22:00 ...
сите 455 | | | веќе видена

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Словенија со речиси 1.600 новозаразени и над 40 починати од коронавирусот, мерките уште не даваат резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: