Сончево и ведро време со максимални температури до 18 степени

5 копии
10 копии

Зимата 2020/2021 се очекува да биде со натпросечни темератури и просечно врнежлива, покажуваат хидрометеоролошките следења и прогнози. Како што соопшти УХМР, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии
20 копии

Охрид, 3. декември 2020 (ИНПРЕС) – Времето денеска ќе биде зачително облачно со повремени локални врнежи од дожд, претежно во западните делови. Ќе дува умерен, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

До крајот на денов времето во државава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, максималните дневни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката на СДСМ Славјанка Петровска денеска од собраниската говорница изрази задоволство што после 19 години ќе се спроведе попис како исклучително важна ...
сите 390 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 132 | | | веќе видена

Македонија извиси од соседите за набавката на вакциони против корона виросот, а за тоа официјална потврда стигна и од министерот за здравство, Венко Филипче. ...
сите 227 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и ведро време со максимални температури до 18 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: